Příběh našeho klienta

01.11.2018

Jiří Lapuník (27 let, vedoucí v lahůdkářství) se stal naším zákazníkem před rokem, kdy se dozvěděl o našem programu v Centru pro krásnější postavu Máchovka v Mladé Boleslavi. 

V té době Jiří vážil 145 kg. Uvědomoval si, že je to již hraniční a především ze zdravotních důvodů se rozhodl svou situaci řešit. 

Nejprve se tedy vydal do Centra Máchovka v Mladé Boleslavi, kde se byl zvážit, byl mu změřen tuk, voda a svalová hmota a vypočítán obsah Kj. Tuto kontrolu podstupoval každý měsíc a postupně mu byla upravována strava z počátečních 7 jídel a 14 500 Kj na 5 jídel denně o obsahu 9500 Kj. Připravili jsme pro něj náš stravovací program.

Jak dál probíhala jeho "terapie"?

Jiří to komentuje: "Nejprve jsem začal jíst, ze začátku šla váha dolů poměrně rychle. Cvičení jsem bral jako doplněk svojí terapie, ale nakonec se z něj stal rituál, který jsem se snažil dodržovat...."

Podle Jiřího není tak podstatné, co člověk jí, ale jak moc a kdy. Jeho největší chybou dle něj bylo, že neměl pravidelné stravování, jako snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Jedl maximálně 2x za den a to byl především důvod jeho nadváhy.

Jaké byly výsledky a za jakou dobu?

Přesně za 1 rok a 1 měsíc zhubl Jiří rovných 50 kg z původních 145 kg na aktuálních 95 kg.

Doporučil byste tuto svou cestu dalším klientům?

Určitě ano, pokud si stanoví člověk životní priority, tak to jde pak samo.....